Збираєтеся дати кому-небудь гроші в борг? Для того, щоб мінімізувати можливі ризики, найкраще скласти і завірити договір позики нотаріально.
Для чого складати договір позики якщо можна взяти розписку?
Розписка і договір – це дві по суті різні речі. Розписка – це додаток до договору, а не його замінник. Даний документ, лише підтверджує передачу коштів, однак не передбачає багато істотних умов, таких як термін повернення коштів, розмір відсотків, штрафні санкції за несвоєчасне повернення і т.д. Тому необхідно не тільки брати розписку, але і складати повноцінний договір.
Чому договір варто засвідчувати у нотаріуса?
Навіть складений за всіма правилами договір (але не посвідчений нотаріально) не є гарантією повернення коштів. Якщо позичальник не поверне гроші, то стягувати їх з нього доведеться через суд, оплачуючи послуги адвоката, несучи судові витрати і витрачаючи час на відвідування судових засідань. При цьому саме судовий розгляд може тривати досить тривалий час.
Якщо ж договір посвідчений нотаріально, то – увага! – звертатися до суду не потрібно. Цей етап пропускається. Замість цього можна звернутися до будь-якого нотаріуса за вчиненням виконавчого напису. І з цим документом (замість виконавчого судового листа) відправлятися в виконавчу службу. Таким чином економиться колосальна кількість часу і коштів.
Які знадобляться документи?
Щоб завірити договір позики нотаріально кредитору і позичальнику необхідно надати:
- паспорти;
- картки платників податків;
- дозвіл одного з подружжя, якщо в шлюбі.