Бажаєте почати розпоряджатися залишеною вам спадщиною: продати квартиру, зняти гроші з депозиту, скористатися корпоративними правами? Для цього вам буде потрібно в нотаріальному офісі оформити свідоцтво про право на спадщину.
Які можливості дає даний документ?
Дане свідоцтво є тим документом, який робить вас повноцінним власником всього залишеного вам в якості спадщини майном. Без нього неможливо повноцінно розпоряджатися спадщиною: ні нерухомістю, ні банківськими рахунками, ні корпоративними правами, ні транспортом, ні чим би то не було іншим.
Кому видається свідоцтво?
Кожному із спадкоємців, які мають право претендувати на отримання частки успадкованого майна, буде видано одне або кілька свідчень. Кількість свідоцтв, яке отримає кожен із спадкоємців, залежить від того, що саме являє собою спадкова маса.
Наприклад, якщо спадкодавець в якості спадщини залишив двом своїм спадкоємцям в рівних частках квартиру, машину і депозит в банку, то кожен спадкоємець, відповідно, отримає по 3 свідоцтва: одне – на половину квартири, друге – на половину авто, третє – на половину депозиту . Зверніть увагу, що свої своцтва повинен отримати кожен спадкоємець, навіть якщо він ще тільки зачатий, але не встиг народитися.
Скільки коштує оформити свідоцтво про право на спадщину?
Вартість оформлення даного документа може різнитися залежно від того, наскільки близькими родичами були спадкодавець і спадкоємець, а також вартості спадкової маси. Родичам 1й і 2й черг немає необхідності оплачувати державне мито, а ось більш далеких родичів або стороннім людям доведеться сплатити 5% вартості.
При цьому зверніть увагу, що встановлення вартості відбувається на підставі проведення оцінки майна, а послуги оцінювача також платні.