Договір дарування (дарча) | Нотаріус Київ
» Послуги » Оформлення договорів » Договір дарування (дарча)

Договір дарування

Бажаєте ощасливити вашого родича або знайомого, подарувавши йому своє майно? Для цього вам знадобиться нотаріально завірити договір дарування (дарчу). У нашому нотаріальному офісі ви зможете зробити це швидко і недорого.

У яких випадках варто оформлювати дарчу?

Незалежно від того, чим є подарунок (автомобілем, квартирою, будинком, земельною ділянкою, грошовими коштами), необхідно розуміти наступне:

  1. Подарунок робиться безоплатно. Зробивши подарунок, ви не зможете згодом вимагати від обдаровуваного заплатити вам, передати що-небудь натомість, доглядати, надавати будь-які послуги і т.п.
  2. Подарунок можна забрати назад. Ви не зможете за власним бажанням в односторонньому порядку розірвати договір і забрати подарунок.
  3. Обдаровуваний зможе розпорядитися подарунком на свій розсуд. Він може тут же його продати, подарувати, закласти, програти, знищити і т.д.

Тому оформляти договір дарування варто тоді і тільки тоді, коли ви дійсно не чекаєте нічого натомість. Якщо ж у вас є які-небудь інтереси, варто розглянути інші варіанти договорів, наприклад, купівлі-продажу, міни, довічного утримання, надання послуг і т.д.

Які будуть потрібні документи?

Якщо дарувальник – фізична особа, від нього буде потрібно:

  • паспорт;
  • номер картки платника податків.

Якщо дарувальник – юридична особа, то:

  • статутний документ;
  • виписка з ЄДР;
  • довіреність представника і його документи.

Також для того, щоб нотаріально посвідчити договір дарування (дарчу) будуть потрібні документи на сам подарунок. Їх перелік залежить від того, чим саме є подарунок.

Щодня без вихідних з 09:00 до 20:00