Договір міни | Нотаріус Київ

Договір міни

Хочете обміняти ваш об’єкт нерухомості, автомобіль або інше належить вам майно на щось інше? У більшості випадків має сенс нотаріально завірити договір міни, а в деяких – просто необхідно.

У яких випадках договір міни потрібно обов’язково засвідчити?

Якщо мова йде про обмін нерухомості (квартир, приватних будинків, ділянок землі і т.д.), то договір підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Також нотаріуса необхідно буде відвідати в разі, коли предметом угоди виступають корпоративні права для посвідчення змін до установчої документації підприємства.

Якщо ж предметом договору є рухоме майно, то нотаріальне посвідчення також дуже бажане з кількох причин.

По-перше, це дозволяє практично виключити шахрайство або обман, оскільки нотаріусом перевіряються документи, що посвідчують особу, наявність у сторін прав власності і відсутність обмежень на розпорядження майном.

По-друге, нотаріус допоможе сторонам юридично грамотно скласти договір, щоб максимально дотриматися інтересів кожної з них. Таким чином, сторонам не доведеться витрачатися на допомогу юридичних компаній.

Які будуть потрібні документи?

Учасник-фізична особа надає:

  • свій паспорт;
  • номер картки платника податків.

Учасник-юридична особа надає:

  • статут підприємства;
  • виписку з ЄДР;
  • довіреності представника, а також його паспорт і номер платника податків.

Також для того, щоб нотаріус міг нотаріально завірити договір міни, сторонам необхідно надати документи на об’єкти, що підлягають обміну.

Щодня без вихідних з 09:00 до 20:00